top of page
  • Yazarın fotoğrafıErkan BULUNMAZ

2022 YILININ İLK AYINDA ÖĞRETMEN KULÜBÜ'NDE...

Buluşmalar'da bu ay;Öğretmen Kulübü, Buluşmalar, 236, Hasan Er, Funda Yıldız Çağlar

236. Buluşma;

2022 yılının ilk buluşması sevgili Yusuf Çağlayan’ın kolaylaştırıcılığında başladı…

Birinci bölümde; Uludağ Üniversitesi'nde çalışmalarına devam eden sevgili Hasan Er ile birlikteydik. Erken çocukluk eğitiminde geliştirdiği projelere, uygulamalarda biriktirdiği deneyimlere ve etkinlik örneklerine odaklandık.

İkinci bölümde ise; İstanbul' da Türkçe öğretmeni olarak çalışan sevgili Funda Yıldız Çağlar'ı dinledik. Funda Öğretmen 'in, Türkçe öğretiminde sinemanın kullanımı odağında yaptığı çalışmalardan biri olan Ay’a Seyahat'i, "Bir Yazar İki Yönetmen" başlığı altında bizlerle paylaştı.


Youtube kaydını izlemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.


237. Buluşma;

Öğretmen Kulübü, Buluşmalar, 237, Serkan Yürekli, Ömer Faruk Kavcıı, Zeka Oyunları,

Sevgili Uğraş’ın kolaylaştırıcılığında Zeka Oyunları ile ilgili bilmemiz gereken ne varsa hepsinin paylaşıldığı gece Serkan Yürekli’nin sunumu ile başladı.

Birinci bölümde; Dünya Zekâ Oyunları Komite Üyesi, Pako Yayınları ve Pako Garaj’ın kurucusu Serkan Yürekli ile birlikteydik. "Zeka oyunları derslerde nasıl kullanılır?, Zeka oyunları kazanımla nasıl birleştirilir?, Doğru seviyede oyun neden önemlidir? Eğlenceli zeka oyunları türleri nedir?" sorularına yanıt aradık.

İkinci bölümde ise; Gaziantep Uğur Okulları'nda Akıl ve Zekâ Oyunları Eğitmeni olarak çalışan Ömer Faruk Kavcı'yı dinledik. Zeka oyunlarının derslerdeki yeri ve uygulama örnekleri üzerine konuştuk.

Youtube kaydını izlemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.
Öğretmen Kulübü, Buluşmalar, 238, SEİBA, Şeyda Çelvik, Turna Sümeyye Anıl, Okullarda Hikâye Anlatıcılığı Uygulamaları, Anlatan Öğretmen, Masal Anlatıcılığı, Işıl Kayagül, Gonca Atam

238. Buluşma;

Sevgili Gülnaz Çağlayan’ın kolaylaştırıcılığında masal,hikaye dolu eğlendirici,bilgi dolu gecemiz başladı.


Birinci bölümde; hikâye anlatıcısı, eğitimci ve öğretim görevlisi Turna Sümeyye Anıl ile okul öncesinden lisansüstü eğitime kadar "Okullarda Hikâye Anlatıcılığı Uygulamaları" üzerine konuştuk.


İkinci bölümde ise hikaye anlatıcılığı özelinde yaptığı çalışmalar ile Işıl Kayagül ve Gonca Atam ile birlikteydik. Çeşitli yaş gruplarında ve ortamlarda yaptıkları çalışmaları ve biriktirdikleri deneyimleri dinledik. Kısa zamana rağmen inanılmaz keyifli dakikalar yaşadık. Deneyimlerini paylaşan ve katkı koyan herkese sonsuz teşekkürler.


Youtube kaydını izlemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.


Doğa Pedagogu, doğa, Reggio Emilia, Vahide Yılmaz, Emine Sarı, Doğa ve orman pedagojisi, 239. buluşma, öğretmen kulübü

239. Buluşma;

Sevgili Murat’ın kolaylaştırıcılığında Doğa ve orman okulları ile dopdolu bir buluşmanın heyecanını yaşadık.

Birinci bölümde; "Dört Mevsim Doğadayız" başlığı ile sevgili Vahide Yılmaz'ı misafir ettik. Bulgaristan ve Türkiye de çeşitli okullarda öğretmenlik ve yöneticilik yaptıktan sonra 2015 yılından bu yana kendi adını taşıyan anaokulunda doğa temelli ve Reggio Emilia ilhamlı bir okul ikliminde çalışmalar yapmaktadır. Birlikte doğa ve orman pedagojisi ilkleri ışığında doğada çocuklarla yapılan örnek uygulamalar üzerine konuştuk.

İkinci bölümde ise; İsviçre'de doğa ve orman pedagogu olarak çalışmalarına devam eden sevgili Emine Sarı ile birlikteydik. “Doğa ve Orman Pedagojisi ile Kendi Yaşamının Aktörü Olan Çocuklar“ başlığı altında doğa ve orman okullarında günlük akışı planlama, kurallar ve risk analizleri odağında çalıştık.


Youtube kaydını izlemek istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.Açık Atölye


Açık Atölye, Sema Yaylı, Origamili Masallar, İZEK, Origami, Öğretmen Kulübü

ORİGAMİLİ MASALLAR

İzmir Eğitim Kooperatifi iş birliği ile organize ettiğimiz Açık Atölyeler'in yedinci sezondaki beşinci atölyesi, "masal anlatıcısı, origami sanatçısı, çocuk kitapları yazarı ve öğretmen" gibi farklı rollerin sahibi sevgili Sema Yaylı rehberliğinde 16 Ocak 2022 Pazar günü saat 10.00 - 12.00 arasında düzenlendik. "Origamili Masallar" atölyesinde, masal anlatıcılığı ile origami sanatının harika uyumu ile karşılaştık ve bu alanda neler yapabileceğimizi gözlemledik.

ATÖLYE EĞİTMENİMİZİ TANIYALIM

Masal anlatıcısı, origami sanatçısı, çocuk kitapları yazarı ve öğretmen gibi farklı rollerin sahibi sevgili Sema Yaylı ile birlikteydik.
Öğretmen Sohbetleri


@selcukyarslan, Öğretmen Sohbetleri, Selçuk Yusuf Arslan, Umut verenler, Umut veren öğretmenler, Öğretmen Kulübü

Ulusal ve uluslararası yaptığı çalışmalarla adını eğitim dünyamıza büyük harflerle yazdırmayı başarmış ve özellikle bilim ve teknoloji odaklı yaptığı çalışmalar ve geliştirdiği projeler ile adından sıkça söz ettiren, bir yandan öğretmenliğe devam ederken bir yandan da bir dolu akademik yayına imza atan sevgili Selçuk Yusuf Arslan @selcukyarslan ile birlikte olduk.


30 dakikalık bir yayının her anı umut vericiydi. Öğretmen Sohbetleri programımızın zincirine bir halka daha eklenmiş oldu :)


Öğretmen sohbetimizi tekrar izlemek için buraya tıklayabilirsiniz.


Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page