top of page

BULUŞMALAR 9. SEZON (2023-2024)

9.sezon boyunca on beş günde bir cuma akşamları 20.00 - 22.00 saatleri arasında bir araya geldiğimiz, alanında deneyim biriktirmiş kişi ve kurumları misafir ettiğimiz; sınıf ve sınıf dışı ortamlarda öğrenci, veli ve meslektaşları ile yaptığı çalışmaları dinlemek için eğitimcilerimizi ağırladığımız deneyim paylaşım akşamlarımızdır. Sezon boyunca toplam yirmi adet olacak Buluşmalar Yakın Kitabevi'nde (İzmir Alsancak'ta) yüz yüze düzenlenmektedir. İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsizdir. 

280.jpg

Öğretmen Kulübü'nde 9. Sezon Başladı!

Buluşmalar'ın 280'incisi 15 Eylül 2023 Cuma günü saat 18:30'daydı.

2015 yılından bu yana devam eden çalışmalarımızın 9. sezonuna "Merhaba!" dedik. Yüz yüze birbirimizi görmeyi çok özlemişiz.

İlk bölümde yürütücü ekibimizden sevgili Yusuf Çağlayan'ın "9. Sezona Merhaba!" sunumu ile başladı. Sezon boyunca bizi bekleyen çalışmaları dinledik.

İkinci bölümde ise Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesinden sevgili Prof. Dr. Alper Başbay hocamızı ağırladık. "Öğretmen, Yetiştirme Çıkmazında" başlığı ile birçok temel sorunun kaynağı üzerine sohbet ettik.

281.jpg

Öğretmen Kulübü'nde Buluşmalar, İzmir’de ve Yüz Yüze

Buluşmalar'ın 281’incisi 29 Eylül 2023 Cuma günü saat 18.30’da!

2015 yılından bu yana devam eden çalışmalarımızın 9. sezonunda Buluşmalar için Alsancak’taki Yakın Kitabevi’ndeyiz.

İlk bölümde Ekrem Başarı bizlerle olacak. "Deneyim Odaklı Öğrenme : Oyunlaştırma" başlığı ile bizlere oyunlaştırmanın öğrenci ders/okul ilişkisine pozitif etkisinden bahsedecek. Temelini davranış bilimlerine dayandıran bu modern bilimsel çalışma alanı ile oyun elementlerini kullanarak motivasyonel sorunların çözüm önerilerini konuşacağız.

İkinci bölümde kulüp üyelerimizden sevgili Baran Bindak öğretmenimiz ile olacağız."Oyun Mu?" başlığı altında yaptığı çalışmaları dinleyeceğiz.

Üçüncü bölümde ise kulüp üyelerimizden sevgili Uğraş Demir ve sevgili Canses Özen'i daha yakından tanıyacağız. Pecha Kucha (20x20) formatta heyecanlı dakikalar yaşayacağız.

bottom of page