BULUŞMALAR 8. SEZON (2022-2023)

8.sezon boyunca on beş günde bir cuma akşamı 20.00 - 22.00 saatleri arasında bir araya geldiğimiz, alanında deneyim biriktirmiş kişi ve kurumları misafir ettiğimiz; sınıf ve sınıf dışı ortamlarda öğrenci, veli ve meslektaşları ile yaptığı çalışmaları dinlemek için eğitimcilerimizi ağırladığımız deneyim paylaşım akşamlarımızdır. Sezon boyunca toplam yirmi adet olacak Buluşmalar'ı, Zoom üzerinden düzenlenmekte ve YouTube kanalımızdan canlı yayınlanmaktayız. Kayıt yapılmasına gerek olmaksızın ilgili herkesin katılımına açık ve ücretsizdir. 

261.jpg

Buluşmalar'ın 261'incisi 30 Eylül 2022 Cuma günü saat 20.00'de!

İlk bölümde; KODA'yı (Köy Okulları Değişim Ağı) misafir ediyoruz. Köylerde, çocuktan başlayarak tüm topluluğa yayılacak ve kırsal kalkınmayı destekleyecek yenilikçi bir eğitim anlayışını hayata geçirmek amacıyla yola çıkan Köy Okulları Değişim Ağı’nın hikayesini dinleyeceğiz. KODA adına İletişim ve Kaynak Geliştirme Koordinatörü sevgili Menekşe Canatan bizimle olacak.


İkinci bölümde ise; "Yalnız Değilsin, KODA Bizimle" başlığı altında sevgili Bahar Onur'u misafir edeceğiz. Bir köy öğretmeninin KODA ile tanışmasını ve KODA ile birlikte yaşadığı mesleki ve kişisel değişimini, dönüşümünü dinleyeceğiz.


Siz de aramızda olmak ister misiniz?
İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan buluşmalarımız Zoom üzerinden düzenleniyor ve Youtube kanalımızdan canlı olarak yayınlanıyor.

Değişen Öğretmenlik mi Biz mi, Yusuf Çağlayan, Müjdat Ataman

Öğretmen Kulübü'nde 8. Sezon Başladı!

Buluşmalar'ın 260'ıncısı 16 Eylül 2022 Cuma günü saat 20.00'deydi.
İlk bölümde; yürütücü ekibimizden Yusuf Çağlayan ile 7. sezonumuzun kısa bir değerlendirmesini yaptı., Avrupa Birliği Sivil Düşün Programı'ndan aldığımız destek ile yaptığımız çalışmaları anlatacağız. 8. sezonda bizi nasıl bir Öğretmen Kulübü planladığımızı paylaştı.


İkinci bölümde ise; "Değişen Öğretmenlik mi Biz mi?" başlığı altında sevgili Müjdat Ataman'ı misafir ettik. Değişen dünya da öğretmenlik rolü de değişiyor. Günümüzün öğretmenliği farklı şekillerde tanımlanıyor. Sezonun "ilk ders" niteliği taşıyan buluşmasında Müjdat Ataman hocamız ile "Bu yolculuğun neresindeyiz ve nereye gidiyoruz? Ayna tutmak bizi en çok geliştiren, peki aynadan yansıyanları görmeye hazır mıyız?" sorularına yanıtlar aradık.

Siz de aramızda olmak ister misiniz?
İlgili herkesin katılımına açık ve ücretsiz olan buluşmalarımız Zoom üzerinden düzenleniyor ve Youtube kanalımızdan canlı olarak yayınlanıyor.